Forgotten Realms

Malfin
10.7.2009 14:40
Recenze knihy o Drizztovi.
Autorská citace #1
10.7.2009 14:40 - Quentin
tohle neni recenze, ALE JEDEN VELKEJ SPOILER :)

Píše:
Pro Drizztomily naprostá nutnost.

tjn :)
Autorská citace #2
10.7.2009 18:44 - Malfin
Asi bych tam měl napsat, že je to plné spoilerů na úvod, že. Takhle jsem to nezamýšlel, ale jak jsem začal psát, šlo to samo.
Autorská citace #4
12.7.2009 20:00 - Malfin
Dlouho nebyl jako kde, zde? Ale jo chodím sem často, i když méně než dříve. Práce...
Autorská citace #5
8.9.2009 19:02 - bonhart
Je to dobrá knížka, původně jsem cekal nejakou komerční blbost, ale nakonec mě autor příjemně překvapil.
Autorská citace #6
13.4.2012 14:42 - Orin
Salvatore je skvělý spisovatel, jasně že někdy jsou jeho knížky nudné a předvídatelné ( jak už bylo ostatně poznamenáno v recenzi), ale i tak umí skvěle psát, a je to jenom můj názor a nikomu ho nevnucuji, ale podle mě je to jeden z nejlepších žijících spisovatelů a jestli se mýlím, tak prosím o konkrétní díla jiných spisovatelů. Ať mi můj názor vyvrátí(zkusit to můžou).
Autorská citace #7
13.4.2012 15:37 - Vojtěch
Záleží na tom, co od knížky chceš. Dobře se čte Sapkowského zaklínač, chceš-li šermíře. Dobře se čte Hra o trůny od G. R. R. Martina, chceš-li intriky a občas boj a nějaké to muchlování. Svět zlodějů od Roberta Asprina je taky myslím docela příjemné čtení. Škoda, že sérii u nás zařízli předčasně. Conan od R.E. Howarda je klasika a u mě je určitě nad Drizztem ve všech směrech. Legenda, Smrtonoš a Kroniky o Drussovi taky přes Drizzta vyčnívají poměrně dost IMO.

Nebudu se přít o to kdo je lepší, ale zkusil bych nějaké z těchto alternativ...
Autorská citace #8
13.4.2012 16:09 - Quentin
ne, že by to bylo relevantní, ale když už se doporučuje čtení:

jim butcher - dresden files
Autorská citace #9
13.4.2012 20:05 - Vojtěch
Jo, ty klidně připojuji na list mnohem lepšího, ale nechtěl jem je vytahovat, portože to není taková ta pseudo-středověko četba.
Autorská citace #10
13.4.2012 21:00 - Orin
Sapkowského a jeho Zaklínače sem četla ten je taky skvělý, Conana sem též četl, zase skvělý(ale nenadchl mě tolik jako třeba Tolkien - když už jsme u té klasiky). Hru o trůny sem ještě nečetl, ale chystám se na ni, a o zbylých spisovatelích a knihách sem snad ani neslyšel. Ale v závěru jak, tak koukám na ten seznam spisovatelů tak je nakonec těžké určit, který z nich je ten nejlepší. Jinak díky za tipy.
Autorská citace #11
13.4.2012 21:54 - Orin
Rád bych věděl kdo napsal tu Legendu, na netu sem ji nenašel.
Autorská citace #12
13.4.2012 22:08 - Vojtěch
Autorská citace #13
13.4.2012 23:32 - hadrian
Od Gemmela mám asi 9 knížek, je dobrej, ale nemusíme chodit za hranice - Šlechta píše velice dobrou fantasy a s dost neotřelým pohledem na elfy.
Autorská citace #14
14.4.2012 08:50 - chrochta
Z domácích autorů je dobrý taky Červenák, a pokud člověku nevadí temnější ladění tak Mostecký. Jinak stejně kvalitními spisovateli jako Salvatore jsou třeba Eddings (Belgariad a Malloreon je lepší než Elénium a Tamuli) nebo duo Weiss - Hickman.
Autorská citace #15
14.4.2012 18:14 - Orin
Od Šlechty sem četl pouze jednu knihu - fakt skvělá. A duo Weis - Hickman je taky velice dobré, a temnější ladění mě vůbec nevadí.
Autorská citace #16
14.4.2012 18:31 - hadrian
Zapomínáte na Žambocha - Vlk samotář (+vše ostatní o Koniášovi z cyklu), Drsný spasitel a cyklus o Baklym - mým oblíbeným českým triem je Kulhánek (mám vše - opravdu vše od něj - a ano chápu, ýe je to čím dál víc mýdlová opera s rotačnám kulometem), Šlechta (musím sehnat Projekt Berserkr, tam mám mezeru která mě opravdu vadí) a Žamboch. Ze slovenských autorů určitě Červeňák, právě sem dočetl cyklus o Kapitánu Báthorym a je to asi jeho vrchol. Sapkowski je také dobrý, ale patřím k těm z mála kterým se líbí jeho trilogie o husitských válkách. No a ještě kdybych měl zahrnout i komix, tak nezmínit Káju Saudka by bylo velmi špatné.
Autorská citace #17
14.4.2012 19:42 - Vojtěch
Z komixu určitě Usagi, pokud nemáte odpor k furries a Japonsku, Trollí války jsou hlína.

Jestli brouzdáme dál o Fantasy, tak Tim Powers (Dobře, Stáčení temného piva a Plout na vlnách poivna se tam dají celkem napasovat), Neil Gaiman (Odd and the Frost Giants - nevím jestli vyšlo česky, Kniha hřbitova, Hvězdný prach), China Miéville (Kraken). Husitská trilogie byla taky fajn, ale vyhnul bych se asi Zmiji (konec je takový nanicovatý, ale jinak pořád dobré).
Autorská citace #18
15.4.2012 11:24 - Malfin
Podepíšu se pod Žambocha, Šlechtu. Salvatore je skvělý v počátečních knihách. Pak už to trochu pokulhává. Nyní čtu jeho Osamělého drowa.
Duo Weis a Hickman je taky moje srdcovka!
Gemmell - no na něho mám velice zvláštní pohled. Mám jich více, něco jsem řečetl. Docela mě to bavilo, ale ani to mě nějak nedonutilo přečíst i ten zbytek. A to jsem toho četl více.
Butchera a jeho Dresden files mám v hledáčku. Podle popisu (zatím jsem nečetl) bych to přirovnal k Niční straně Simona R. Greena, kterého mám rád a mám ho načteného celého. Noční strana není čtení, kde si člověk zavaří mozkového závity, ale člověka pobaví a zápletky jsou zajímavé a myšlenka skvělá.
Autorská citace #19
15.4.2012 22:15 - Vojtěch
Chrm... zrovna Salvatoreho jsem považoval za něco, co stálo číst akorát když byl Drizzt ještě cuho a dělal Drowa doma. Jak vylezl na světlo, tak byl na zabití :) Planina Ledového větru byla krapet právo útrpné myslím

Nevím tedy jak mimo Drizztovky - třeba tam je jiný.
Autorská citace #20
16.4.2012 11:00 - Malfin
Včera dočetl Osamělého drowa a chystám na to článeček...
Autorská citace #21
16.4.2012 19:50 - Orin
Hodně lidí tu zmiňuje Žamboca aj. Ale zapoměli ste na Čaroděje Zeměmoří, nebo Pána Prstenů a Zeměplochu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.00136399269104 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.053256034851074 secREMOTE_IP: 100.26.140.179