Forgotten Realms

Malfin
19.1.2009 13:20
FR Elminster
Zajímalo by mě nějaké bližší info o této postavě. Samozřejmě něco vím, ale rád bych slyšel i vaše informace. Můžete Elminstera popsat? Co je vlastně zač?
Autorská citace #1
19.1.2009 21:53 - Chrochta
Postarší (roku 1371 mu je cca 900 let) stařeček s ferozlučnou fajfkou. Vnuk krále jednoho dávného královstvíčka někde v západním Vnitrozemí (na místě bývalého hlavního města teď stojí nějaké jiné město); jeho tatík byl zabit během obvyklých tahanic o moc, a mladičký Elminster se musel hodně učit, aby masakr rodiny pomstil. Někde během učení upoutal pozornost Mystry, bohyně magie, a ta si ho vyvolila jako svého šampiona (jen tak na okraj, prý se stali dokonce na přechodnou dobu milenci). Učil se - a učil - v Myth Drannoru, účastnil se bojů při jeho pádu, byl vychovatelem několika ze Sedmi sester (a Simbul, nejmladší z nich, je jeho milenkou).

Už od začátku si nadělal dost nepřátel (zrádný královský čaroděj, šedá eminence za trůnem jeho strýce, se ukázal být měničem ze sféry Stínu), a během života ve výrobě (mrtvých) nepřátel pokračoval. Teď (setting 3,5 edice) to je jeden z nejmocnějších kouzelníků ve Forogotten Realms a první v řadě dobrovolníků na záchranu světa/ pacifikaci bohů/ umravňování démonických princů a arciďáblů. Už ho to ale zmáhá.

Pokud ti není cizí angličtina, čumni do průvodců po FR od Marca Vola - pravidelně je komentuje, a navíc snad v průvodci Údolními zeměmi je i jeho portrét.
Autorská citace #2
19.1.2009 22:11 - Lotrando
ve 4E pak mor kouzel začíná smrtí Mystry a většina čarodějů zešílí, Elminster to jakž takž zvládne, ale je jen stínem bývalé moci. težko se to všakposuzuje, protože se stáhl do ústraní.
Autorská citace #3
19.1.2009 22:40 - Fritzs
Kubulinek: Mary Sue a Munchkin v jedné osobě.
Autorská citace #4
19.1.2009 23:33 - Lotrando
fritzs: taky se to dá tak říct :).
Autorská citace #5
20.1.2009 09:06 - Malfin
Chrochta: Průvodce od Vola se mi teď dostal do rukou. Teda na monitor :)

Fritzs: Mary Sue jsem si našel ve wiki a už tvou poznámku chápu zcela :)
Autorská citace #6
20.1.2009 09:15 - Lokken
V případě že máš o osud Elminstera nějáký zvláštní zájem, Ed Lockwood o něm napsal 4, resp. 5 knih: Elminster - Making Of A Mage, Elminster In Myth Drannor, Temptation Of Elminster, Elminster In Hell, a Elminster´s Daughter.
Autorská citace #7
20.1.2009 10:08 - Noir
... a jedna je horší než druhá...
Autorská citace #8
20.1.2009 22:40 - Chrochta
Tolik knížek o jednom staříkovi? To už je lepší si z ním zajít na kus řeči. Nebo Zkusit odchytit Volothampa Geddarma alias Marca Vola. Alespoň se člověk dozví "zaručeně pravé" drby, fámy a informace a ne výplody choré mysli jednoho autora, který Elminstera viděl snad jenom zdálky....
Autorská citace #9
2.2.2009 21:42 - Dalcor
Ne Ed Lockwood, ale Ed Greenwood, nové obálky kreslí Todd Lockwood :)

Pozor - Greenwood píše skoro archaickou angličtinou (7 sisters) takže je to problém číst. Já jsem četl Elminster in myth Drannor, né kvůli Elminsterovi, ale Myth Drannoru.

Je to jeden z mála kouzelníků kteří před Spell plague dokázali dávat High magic, patřil ke vnitřnímu kruhu kouzelníků, kteří dávali dohromady Myth Drannorský Mythal. Zakladatel Harfeníků, žák Srinshee a Starymů.

Jemu rovný může být až hrdina trilogie Last Mythal, který se během průěhu knih stane eladrinem, tedy elfem verze 2.0,který nemůže do Arvandoru a který nesdíli společné vědomí, na úkor vyšší magické moci. Podle autora jsou Eladrini vytržení z Přediva - Wave.Jak je to ve FRCS.

Ale to jsem odbočil. Tu fajfku schovává v kapesní dimenzi a ještě funguje asi jako Spell Sequencer.
Autorská citace #10
2.2.2009 21:57 - Lokken
hups, koukám že v těch ...woodech mám solidní hokej.
Díky za opravu Dalcore!
Autorská citace #11
3.2.2009 08:26 - Malfin
No mě si Dalcore udělal hokej ve více věcech :) Myth Drannor?
Autorská citace #12
3.2.2009 10:57 - Chrochta
Jo, Elminster studoval v Myth Drannoru a aktivně se účastnil jeho obrany (nakonec se kvůli tomu vydal na neplánovaný a nedobrovolný výlet po sférách :) ).
Autorská citace #13
3.2.2009 12:14 - Dalcor
Myth Drannor :) takový město v Cormanthoru... Nic moc důležitého...
Autorská citace #14
3.2.2009 12:15 - Dalcor
http://frealms.d20.cz/clanky/472/2463.html
Autorská citace #15
3.2.2009 12:24 - wraiths
Dalcor: coze.. :D ty jsi "jester"... "Myth Drannor,nic duleziteho". myslim ze by ti Elfove(eladrini) asi nabacali za tu vetu o jejich bajnem mestecku. :D jinak ja jsem vzdy myslil ,ze mocnejsi nez starik Elm. je Simbul...ale to je asi subjektivni.
Autorská citace #16
3.2.2009 13:35 - Chrochta
to Wraiths: mocnější než elminster by měla být nejmladší ze sedmi sester - vypadlo mi její jméno - páč je vyvolená hned dvou bohyň: Mystry a Eilistrae (píše se tak?).
Autorská citace #17
3.2.2009 18:42 - Dalcor
Wraiths - Hmm, řekněme že to byl sarkasmus.

Ty ... já jsem fakt... právě jsem zjsitil že jsem si vyhodil další rozepsanou věc...
Autorská citace #18
3.2.2009 21:32 - wraiths
Dalcor:vsak ja to pochopil. :-)
Autorská citace #19
4.2.2009 13:54 - Argonantus
Eilistrae - to je ta od Dark Elfů? Pavoukovitá?
Autorská citace #20
4.2.2009 14:33 - Dalcor
Eilistraee aka Dark maiden a tuším Night hunter je dcera Corellona Larethiana a Araushnee. Je to jedna z bohyň ilythiirského pantheonu, pobývající na Faerunu daleko před příchodem své matky. bývá známá jako bohyně dobrých dhaerow. Její nejvyšší kněžka dokonce pobývala na Věčném domově kde zkoušela vyjednat zda by Věčný domov mohl být domovem také dobrých dhaerow.

Je to bohyně lovu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0013899803161621 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.055328845977783 secREMOTE_IP: 3.215.183.194