Forgotten Realms

Alnag
12.1.2008 14:45
Jak se změní Forgotten Realms ve 4. edici D&D? Podívejte se do roku 1479 DL
napsal Rich Baker
Autorská citace #41
2.2.2008 12:43 - Lokken
Alwaern:Jak by asi napsala Essi "Očko": "...slzu nejedenu pro Faerun jsem již prolila..."
Ne,vážně,tohle budu asi ještě dlouho vstřebávat!
Autorská citace #42
2.2.2008 13:09 - Alwaern
Hm, máš pravdu. Nicméně nevím jak se u nich dělají rozhodnutí. Vždy když jsem si četl R&D články u wizardů, byla tam skupina lidí a vždy někdo od designérských teamů. Možná je to konsenzem nebo...nevím. Myslím, že stejně s tím nikdo nic nenadělá v této fázi, tak si hezky počkáme na setting book a core rules. Pak se uvidí, jak ,,cool" to je.
Autorská citace #43
2.2.2008 13:15 - Aeris
Eberron akčnejší než FR? V čom preboha? V tom, že má systém action pointov a v príručkách milión narážok na Indiana Jonesa, Jamesa Bonda a podobné veci? FR ako taký (myslím ako setting) je omnoho živší a akčnejší, pretože nie je postavený na tom, že hráči sú JEDINÉ schopné a hrdinské postavy v celučkom settingu. V Eberrone môže vaša skupina prestať na desať rokov a skoro nič výrazné sa nestane, vo FR stačí ani nie týždeň a hneď sa čosi zomelie.
Proste tieto WotC ťahy podľa mňa vedú do slepej uličky. Tvoriť prostredie pre príchod nováčikov je vždy dobrá vec, ale nie keď je to na úkor tej starej komunity.
Autorská citace #44
2.2.2008 13:50 - Lokken
Aeris: No právě že podle mě v ničem ale někteří mladší hráči odchovaní na WoW apod. označují FR za moc komplikovaný(asi jim uniká fakt že právě to je na FR to originální).Dnes mají radši více černo-bílé světy!(což ve mě vzbuzuje touhu křičet na celý svět Nůda!) Holt zůstanu u starého dobrého 3.E settingu.
Autorská citace #45
3.2.2008 09:45 - Lotrando
Lokken: je otázka na koho ty změny míří. Já jsem měl původně za to, že také hlavně na nováčky. Ostatně ten kdo má doma hromadu příruček např k 3e, nebude až tak aktivně přecházet. Je ale také pravda, že když chceš zkusit něco jiného, je pro Wizardy dobré aby jsi to našel mezi jejich produkty a neutekl třeba k WW.
Autorská citace #46
3.2.2008 09:51 - Alnag
Něco jako Exalted Realms by Night jo? :-D
Autorská citace #47
3.2.2008 09:56 - Lotrando
U mladích hráčů by to mohlo zabrat :D
Autorská citace #48
3.2.2008 13:18 - Chrochta
Čím víc se dozvídám informací o FR 4e, tím míň se mi Ztracené říše líbí. Můj názor je, že když je kvůli nové edici pravidel potřeba předělat GEOGRAFII tří čtvrtin kontinentu, pak by bylo lepší vytvořit zcela nový svět. Hezky od začátku, bez dědictví minulosti a zcela dle potřeb a chutí. Klidně něco na způsob raného středověku po zániku Západořímské říše. alespoň bude rovnou jasné, že se to bude vyvíjet už jen k horšímu, a hráči s tím nic neudělají. A ne řídit se úvahou: "No, v novém pojetí by to chtělo nový svět, ale hráči by nám ho taky nemuseli vzít. Navíc by to bylo drahé. Moment - mám nápad. FR se musí stejně vydat znovu a dost oblastí je nepříliš zažitých. Takže vezmeme a necháme (skoro) beze změn ty části, kde by nás hráči zabili, zbytek odstraníme a uděláme dle našich představ. Tuhle zrušíme moře, támhle kus kontinentu, Maztika se stejně nehrála, wemikové, thri-kreeni a kentauři stejně žijí na místech která zůstanou, no a půlčický Luiren se nám stejně nelíbil. Thay a Mulhorand klidně zrušíme taky, protože o nich nikdo nepsal a navíc rudé mágy stejně nikdo nemá rád. No, logo necháme... a jméno taky, koneckonců, kvůli tomu jsme to dělali."
Autorská citace #49
3.2.2008 13:35 - Alnag
No musím říct, že ačkoliv jsem obecně optimističtější než většina ostatních přispěvatelů jak to tu čtu, tak ačkoliv jsem stále optimistický vůči 4e, tak optimismus vůči FR mne pomalu ale jistě přešel...
Autorská citace #50
28.2.2008 10:12 - Noir
Heh, spousta novinek z FR: http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/drfe/20080227a&pf=true Motes (mrvy?)! Exarchové! Já jsem spokojen!
Autorská citace #51
28.2.2008 10:13 - Alnag
Jo, přemýšlel jsem jestli to mám překládat, ale asi se do toho nepustím...
Autorská citace #52
28.2.2008 12:20 - Lokken
Zajímavé,trochu to probouzí naději...
Autorská citace #53
28.2.2008 12:43 - Noir
Mě se ten článek vysloveně líbil. Asi nejsem FR purista, ale mě ty změny připadají k lepšímu. Už jen myšlenka o světě definovaném svou geografií, přenesení některých vizuálních věcí do herní pdooby-to je přinejmenším umělecké a určitě i fantasyi podněcující. FR nikdy nedržely moc pohromadě (tady jsou supermágová, za rohem ruští berserkeři a kousek níž egypťani), takže mi rozbití ani moc nevadí. A pěkná věc, jako změna WarWizards na spellswords-to je moc dobrá ukázka toho, jak autoři přemýšlí o logice světa a dokáží ji použít k vytvoření nového povolání. Jo, klobou dolů.
Autorská citace #54
30.12.2008 23:34 - Hano
Nejsem sice hardcore znalcem,ale absolutne nechapu umele vytvorenou minulost davneho kralovstvi drakorozenych a tieflingu,pricemz podle casove osy je to asi 150 let od udalosti v knize Magicky krystal.Tuhle dobu beru jako svoji fantasy soucasnost a nechapu kam se podela historie Myth Dranoru nebo Illefarnu.150 let mi na zabehnute kralovstvi moc nejde.Pomuze mi to nekdo osvetlit?
Autorská citace #55
31.12.2008 21:33 - Alnag
Hano: Chceš to osvětlit z hlediska reality herní nebo faktické?

Faktická realita - předělají se pravidla DnD (na 4. edici) některé prvky světa se stanou nekompatibilní, některé věci chybí a je potřeba je doplnit, něco se musí pozměnit. Takže se udělá velké bác (jako když se přecházelo z 2. edice na 3. edici) a předělá se to.

Herní realita - Stalo se velké bác (Mor kouzel), prolnuly se dva světy, ten který znáš a takový jeden ztracený a dávno zapomenutý a všude bylo velké pozdvižení a pak ses rozhlídnul, tak je to celé jinak...

Co s tím: Použij tu podobu Forgotten Realms, která ti nejvíc vyhovuje, nebo je nějak zkombinuj. Nenech se řídit tím, co si vymyslí designéři u WotC a hraj v takovém světě, jaký ti vyhovuje...
Autorská citace #56
6.1.2009 04:08 - Hano
Diky,ja si to potreboval ujasnit,jestli to tak skutecne bylo nebo jsem nekde neco prehledl.
Autorská citace #57
2.2.2009 21:46 - Dalcor
Myth Drannor je cool - Last mythal to vysvětluje, poté co malá armádka elfů totálně vykostí stovky Nycalothů (přišemž Fall of Myth Drannor se zmiňuje že armádu která obsadila Myth Drannor předtím vedli pouze tři Nycalothové) myth Drannor obsadí a pak jeden elf, pardon v té době už Eladrin sám opraví Myth Drannorský Mythal.

Mám pocit že jsem historii Myth Drannoru vymslel lépe. Je an čase udělat upgrade Elfí historie na Torilu v mém jiném člínku.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0014321804046631 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.07199501991272 secREMOTE_IP: 3.87.133.69